גינה פור יו

תאורה לגינה

הגינה היא שכיית החמדה של סביבת המגורים – תורמת ביופי שלה לאווירה, לרגיעה ולאירוח בסטייל. חלק בלתי נפרד מתכנון ואפיון גינה מלבלבת בהתאמה אישית לתנאי השטח, מזג האוויר והצרכים קשור גם בבחירת תאורה לגינה. גופי תאורה שיעמדו לאורך זמן בתנאי השטח ויספקו את אפקט האור המבוקש וכמובן, יתמזגו בהרמוניה עם עיצוב הגינה.
בבחירת תאורת גינה חשוב לקחת בחשבון את סוג הגופים, גודל, צורניות ובהתאמתם לגינה. ישנם גופים ייעודיים לגינה הנבדלים מגופים אחרים בכך שהם עמידים בתנאי חוץ כמו קור, גשם ולחות, אטומים בפני מים.

הארת הגינה בהתאמה אישית לצרכי הדיירים

ההחלטה הראשונה היא לבחור מוקדים אסטרטגיים להארת הגינה לפי גודל הגינה, מבנה והצרכים של הדיירים. למשל, תאורה שתלווה את שביל הגישה לבית או תאורה שתתלה על גבי מבנה הבית. דיירים שאוהבים לקרוא בגינה יראו תאורה שתכוון ישירות לפינת הישיבה ומי שאוהב לבשל בחוץ יחשוק תאורה שתאיר מעל פינת הברביקיו.
לרוב נבחר בשילוב בין תאורת חוץ היקפית לתאורה תכליתית ממוקדת מטרה. תאורה היקפית מפזרת אור בצורה אחידה בעוד תאורה תכליתית מאירה באופן נקודתי על ספוטים מסוימים, למשל, אם רוצים להאיר צמחייה ספציפית או מוקדים נבחרים בגינה, בריכת דגים וכדומה.

תאורה סמויה או גלויה? זו השאלה!

אפשר להיות יצירתיים ולהשתמש באלמנטים בגינה בתור אובייקטים מאירים. למשל, לתלות גופי תאורה על גבי העצים כך שיאירו לכל הכיוונים או להטמיע תאורה באדמה כך שתאיר כלפי מעלה. במקרים אלה, נדרשים גופי תאורה שונים כמו גופים סמויים לקרקע וגופים דקורטיביים גמישים שמתאימים לתלייה בין ענפי העץ.
אפשר להשתמש גם בגופי תאורה עומדים על מנת לתחום את הגינה או לייצר הפרדה בין אזורים שונים בגינה, פינת המשחק לעומת פינת הישיבה וכדומה.
הסתרת התאורה במוקדים שונים, כמו בין ענפים או גופים שקועים בקירות החיצוניים של הבית מאפשרת לייצר אשליית אור עוצמתית ומעניינת וכדאי תמיד שיהיה פתרון לוויסות התאורה לפי השעות ביום, למשל, אור חלש יחסית לבין ערביים ואור חזק יותר עם רדת החשיכה. לרוב נעדיף תאורת הצפה לגינה לערב שיכולה להציף באור חזק יחסית שטח רחב כמו אזור הבריכה או פינת הישיבה.

איך חוסכים באנרגיה מבלי להתפשר על איכות האור?

בחירת הנורות אף היא משחקת תפקיד חשוב כאשר ההעדפה היום היא לנורות LED  המייצרות אור נעים ונחשבות לחסכוניות באנרגיה ועמידות לאורך זמן. עלות הנורה נמוכה וצריכת האנרגיה נמוכה ואפשר להשתמש בנורות LED במגוון גופי תאורה המתאימים גם לגינות.
יש לבדוק את עוצמת האור, כדי שהאור לא יסנוור יתר על המידה ויהיה נעים להתבוננות לאורך זמן. כך גם לגבי גוון האור – לבן קר או לבן חם לפי האווירה המבוקשת. אפשר למקם את האור כך שהוא יאיר בצורה עקיפה ולא ישירה על מיקום הישיבה בגינה ולחשוב כמובן על מוקדי התאורה ההכרחיים כמו אזור הפרגולה או הדק.

מה בין סגנון התאורה לסגנון הגינה

היצע גופי התאורה המתאימים לגינה הוא רחב, כך שכל שצריך זה רק לקבל ייעוץ מקצועי ולבחור גופים בגודל ובצורניות המתאימה ביותר. כמו כן, התאמה לקו הסגנון המוביל למשל, מנורות במראה עתיק או רטרו לגינות שמתכתבות עם עיצוב זה, לוק מודרני לגינות בסגנון עכשווי, מנורות סמויות המשתלבת בירוק ובטבע או גופי תאורה ססגוניים בולטים להוספת טאץ' עליז לגינה מינימליסטית.
החליטו מתי תשתמשו בגופי תלייה, מתי בפנסים או ספוטים ודוקרנים בשילוב הנכון שישיג את האפקט הטוב ביותר עבור הגינה היפה שלכם.

שיתוף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
פוסטים נוספים

עשוי לעניין אותך:

מהו עיצוב מודרני

עולם העיצוב מתפתח בקצב מסחרר והוא כובש הן את חללי החוץ והן את חללי הפנים של הבתים והמשרדים שלנו. כך, בין אם מדובר בגינה ובין

קרא עוד »

עיצוב גינות יוקרה

אחת מההנאות הגדולות שמוכרות לכול בעל גינה היא השינוי שהגינה עוברת, השינוי שבפריחה ובגדילה, ואף בנשירה ובצמצום של החורף, גינה מתוכננת היטב ומתוחזקת כראוי לצמחייה

קרא עוד »

השקעות נדלן שכוללת גינה

גינה היא נכס יקר לכל נכס. ניתן להשתמש בו למטרות אסתטיות, או שהוא יכול לשמש כהרחבה של חלל המגורים. גינות הן השקעה פופולרית עבור בעלי

קרא עוד »
דילוג לתוכן