שערים לגינה

בחירת שער לגינה היא אחת הבחירות החשובות שתעשו בתהליך בנייה או שיפוץ בית והחצר. השער אמור למלא לא מעט תפקידים: הוא אמור להגן עליכם מפני פורצים וגנבים, ליצור חיץ בין החצר הפרטית שלכם ובין המעבר הציבורי – לרוב המדרכה אך לעיתים גם חנייה או איזור מסחרי ולתת לכם תחושה אינטימית ונעימה כשאתם יושבים בגינה שלכם.

שערים לגינה נבנים כיום ממיטב חומרי הגלם – מעץ ועד מתכות ופרזול ומאפשרים לכל בעל בית למצוא משהו שמדבר בשפה העיצובית של החצר ועונה על כל הציפיות.

היום השערים הם חכמים במיוחד

בעבר שערים לגינה היו שערי ברזל קטנים שהוצמדו לגדר באמצעות ברגים ומנגנון הנעילה שלהם היה פשוט מאד. מפתח, דלת ללא ידית חיצונית וכדומה. היום המצב הוא אחר והשערים הרבה יותר חכמים. שערי הגינה כיום משתלבים במערך הטכנולוגי של הבית – הם מציעים מבחר אמצעי הגנה על הבית ופתיחה או נעילה חכמות יותר.

יש היום שערים שמגיעים עם מצלמה המצלמת את מי שמגיע לבית, שערים אלקטרוניים הנפתחים לפי קוד, באמצעות מערכת קודן, שערים אוטומטיים שמזהים את המכונית שמגיעה אל הבית וכדומה. האפשרויות החכמות האלו מאפשרות לכם להרגיש בטוחים יותר בתוך הבית ובגינה.

בין פרזול לעץ – מה כדאי?

רוב השערים לגינה עשויים ממתכות שנחשבות עמידות יותר בפני פריצות, נזקים ופגעי מזג אוויר. מתכות הן גם עמידות יותר בפני שחיקה ואין צורך להשקיע מאמץ קבוע בתחזוקה שלהן. לכן רוב השערים שתמצאו כיום בחצרות בישראל הם שערים עשויים מתכות מפורזלות, עם אלמנטים קישוטיים שונים לפי הטעם. הם צבועים בצבעים מיוחדים המגנים על השער נגד חלודה ונזקי מזג אוויר.

אם אתם בכל זאת רוצים להנות ממראה טבעי בגינה, תוכלו לבחור בשערים עשויים מעץ. שערים אלו מוצעים בעיצובים שונים, חלקם מעץ טבעי ומלא וחלקם מעצים וחומרים סינטטיים שונים. גם כאן השערים לרוב צבועים בצבעים מיוחדים המתאימים למוצרים שנמצאים מחוץ לבית ומגנים על השער מפני בלאי, פגעי מזג אוויר ונזקים אחרים.

שערים לגינה משתלבים בעיצוב החלל החיצוני והפנימי

בחירת שערים לגינה צריכה להסתמך גם על הסגנון הכללי של החצר והבית. אם הבית הוא בית בעיצוב מודרני ומתוחכם, השער צריך לשקף את הסגנון ולהתכתב איתו. אם הבית הוא בית ישן ומשוחזר, שער לגינה בסגנון עתיק יחמיא למראה וידגיש אותו. חשוב לבחור שערים שישתלבו בנוף הכללי מסביב לבית וייראו חלק מהרעיון כולו.

דילוג לתוכן