פרחים בגינה

גינות מוזנחות נמצאות כמעט בכל מקום, אם כי לא תמיד גינה מוזנחת היא עניין של תקציב או של חוסר יכולת למצוא גנן טוב או לבצע עבודות גינון פשוטות.

גינות מוזנחות יהיו לרוב כתוצאה של חוסר זמן בטיפוח הגינה, או בגלל ייאוש של בעלי הגינה מהצורה שבה הגינה שלהם קיבלה אחרי מספר שנות הזנחה.

לכן, כדאי למצוא גנן מקצועי שיתחזק ויטפח את הגינה שלכם ותראו כיצד הגינה שלכם הופכת לגן עדן עלי אדמות. לגננים מקצועיים יש ידע רב בעיצוב גינה ובהתאמת הצמחייה לעונה ולאדמה. פרחים בגינה הם ללא ספק תורה שלמה בפני עצמה.

שתילת צמחיה רב שנתית – מתי כדאי?

העונה הטובה ביותר לשתילת רב שנתיים היא האביב. מזג האוויר הנוח נותן לצמחים תנאים טובים לבסס את מערכת השורשים לפני חום הקיץ. מעבר לפריחה משגעת באביב, צמחי הערוגה הרב שנתיים יתנו לנו יתרון בכך שמרביתם ישרדו את הקיץ ונוכל ליהנות מהם בהמשך השנה. מגוון הצמחים הרב שנתיים אותם ניתן לשתול באביב הוא אדיר. ניתן לשתול פרחים מוכרים וטובים כמו פטוניה זוחלת רב שנתית, חרצית וגרניום.

על דשא מטופח צומחים פרחים נאים

לא כל חנות פרחים תל אביב או משתלה מוכרת גם שטיחי דשא, שכן ברוב המקרים, יהיה עליכם לפנות אל חברה ייעודית המוכרת דשא ללקוחות. אם אתם מעוניינים בדשא שלא מצריך טיפוח כדאי שתרכשו דשא סינתטי. במרבית המשתלות מחזיקים גם דגמי עצים ננסים ומספרי טלפון של מוכרי עצים בגירים. קחו בחשבון שככל שהעץ גדול יותר כך המחיר שלו גבוה יותר, באם תכננתם להשקיע סכום קטן, היו מוכנים לנטיעת עצים צעירים במיוחד אך דעו מראש כי טיפול נכון ומדויק יביא את העצים הצעירים לבגרות מוצלחת.

פרחי חורף

כשהחורף מגיע הורדים חשופי השורש נכנסים לתרדמת, וזה הזמן הנכון להוציאם מהשדה ולשווקם לגינה הפרטית או הציבורית. בעונה הזו ניתן לקנות אותם כאשר השורשים שלהם חשופים לגמרי והענפים גזומים ללא עלים ופרחים. היתרון המרכזי בורדים חשופי שורש, לעומת ורדים הנמכרים במיכלים, הוא שבזמן הרכישה ניתן לראות את השתיל כולו ולבחון את מערכת השורשים שלו. כמו כן, השתילה היא פשוטה יחסית כיוון שאין סכנה לפגיעה בגוש השורשים של הורד. יתרון נוסף הוא המחיר, שתילים חשופי שורש נמכרים במחיר נמוך יותר מאשר השתילים המשווקים בעציצים כיוון שזמן הגידול שלהם במשתלה הוא קצר יותר והלקוח לא משלם על המיכל ואדמת השתילה.

דילוג לתוכן