לפרטים צרו קשר... 03-5583-655
 

שידרוג הגינה שלכם ע"י מטבח גינה

מי שהאסתטיות של הגינה הפרטית שלו חשובה עבורו- נוהג לטפח את הצמחייה, הפרחים והאדמה עליה הם גדלים, באמצעות השקיה מסודרת, גיזום ודישון. חובבי העיצוב יניחו אביזרי נוי שונים, או אפילו נדנדה וריהוט גינה נוח, לשהייה נעימה ואירוח מחוץ לבית. אך מלבד הדברים שאתם רגילים לראות בכל חצר, מטבחים חיצוניים יכולים "להקפיץ" בעוד מדרגה את הגינה שלכם, כאשר הם מוסיפים נופך אינטימי לאירוח באוויר הפתוח, ממש מחוץ לביתכם. כך תוכלו לערוך סעודה המתרחשת אך ורק בגינה, והאירוח בעצם לא "יגלוש" אל תוך הבית עצמו. במידה ואתם אכן מעוניינים להציב מטבח גינה אצלכם בחצר, חשוב שתשימו דגש על כמה עניינים חשובים מאוד.

התאימו את המטבח החיצוני באופן פרופורציונלי לחצר הקיימת

המטבח לא אמור "לגנוב את ההצגה" מהגינה היפה שטיפחתם, ובוודאי שלא להזיק לצמחיה שטיפחתם בעמל רב. מסיבה זו חשוב שתקפידו על רכישה מושכלת של מטבח גינה:

  • זכרו כי הכוונה אינה להחליף את המטבח הקיים בתוך הבית, אלא להוסיף פונקציונליות ונוחות של בישול בחצר, המיועדת לארוחות בחוץ. הקימו מטבח חיצוני המכיל את האבזור הדרוש לבישול, טיגון או צלייה, והקפידו לבחור בציוד שאכן עשוי לשמש אתכם ולא "יעמוד סתם". תמיד תוכלו להוסיף עוד חלקים למטבח, עם הזמן והתקציב הפנוי העומד לרשותכם, ולהעשיר אותו בפונקציות שימושיות נוספות.
  • התאימו את מיקום המטבח וגודלו, לצורה ולגודל של החצר. חשוב שיישמר מקום לאירוח, כלומר להצבת כיסאות ושולחן עבור האורחים שלכם. המטרה היא ליהנות ביחד בשהייה בחוץ, ולהימנע מריצות הלוך וחזור אל הבית עצמו, על כן תכננו את המטבח ואת אזור הישיבה כך שיהיו נוחים, מרווחים ונעימים. הקדישו מחשבה להוספה עתידית של פונקציות במטבח, והשאירו בעבורן מקום.
  • מקמו את המטבח בריחוק מן החלונות של הבית, על מנת להימנע מכניסת ריחות לא נעימים אל החלק הפנימי שלו.
  • חשוב לא למקם את הגריל מתחת לגג או שמשייה– אבל את שאר האזורים דווקא כן מומלץ להציב תחת "תקרה" כלשהיא. באופן כזה תוכלו להגן על עצמכם, על המטבח עצמו ועל הבישולים שלכם מפגעי מזג האוויר.

תמונה המשלבת חצר עם מטבח בגינה

מטבח גינה עשוי לשדרג את ההנאה שלכם מהשהייה בגינה

על מנת ליהנות כמה שיותר מחוויית הבישול בחצר, חשוב שבטרם הרכישה תאפיינו את הצרכים שלכם כבשלנים, על מנת לבחור באופן מדויק את הפריטים שישמשו אתכם במטבח החיצוני. האבזור הנחוץ במיוחד במטבח כזה יהיה גריל, כיריים, תנור וכיור, אך למעשה אין סוף לפינוקים שתוכלו לשלב במטבח.

החוויה של אירוח תוך בישול בחצר תהיה כיפית עוד יותר, אם תרכשו אביזרים מיוחדים כמו מכונת קרח למשל, בעזרתה תוכלו להכין משקאות מרעננים; מעשנת להכנת בשר מדהים; סיר פויקה לבישול מיוחד בטעם עמוק  ולמעשה כל מה שנראה לכם שיעשה את האירוח שלכם בגינה הפרטית לבלתי נשכח.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר