לפרטים צרו קשר... 03-5583-655
 

שדרוג הגינה שלכם בשלושה צעדים

חלקו החיצוני של הבית חשוב לא פחות מחלקו הפנימי, ומבחינתם של בעלי דירות רבים – הוא חשוב אף יותר. אין ספק שתכנון נכון הופך את הפינה הקטנה לאטרקציה גדולה, מקום שכיף לארח בו את החברים ואת המשפחה. השאלה הגדולה היא איך עושים את זה נכון ומה יהפוך את השטח שעומד לרשותכם למקום חמים ונעים שכיף לשהות בו בכל שעה ביום, בכל יום בשנה. התשובה לפניכם.

חלוקה נכונה של השטח

בשלב ראשון רצוי שתגדירו את חלוקת השטח באופן מדויק ככל האפשר. זוהי נקודה קריטית משום שלעיתים רבות אנחנו עשויים למהר אל המשתלה ולחזור עם שפע של עצים וצמחים רק כדי לגלות שלא נותר מקום לפינת אירוח מפנקת. אם תחלקו את האזור מראש לשני אזורים עיקריים לצמחייה ולאירוח, תוכלו לתכנן באופן מדויק כל אחת מהפינות הללו. אם אתם יודעים שתרצו לארח חברים לעיתים קרובות ואף לקיים ארוחות גרנדיוזיות בחצר, ייתכן שתרצו להציב מטבח גינה או עמדת גרילר, וללא ספק זה הזמן לתכנן גם את פתרון ההצללה שיאפשר לכם לשהות בחוץ כמה שיותר בלי לסבול מהשמש החזקה.

כל הפרטים הקטנים

לאחר חלוקת השטח הגיע הזמן להיכנס לפרטים הקטנים, וכדאי שתכינו רשימה מפורטת ככל האפשר של כל הפרטים שתרצו לראות בשטח החיצוני של הבית, לרבות ריהוט גינה או פינת זולה, לדוגמה. כך תוכלו לעבוד מסודר יותר ולפעול בשיקול דעת. תוכלו לבחון מטבחי גינה שישתלבו באופן מדויק בחצר שלכם ויחסכו לכם זמן ואנרגיות, או לתכנן את מחסן הציוד האידאלי שבו תוכלו לאחסן את ציוד הגינון שלכם או את הריהוט בעונת הגשמים.

חשבו על צרכי התחזוקה

הטיפ האחרון הוא אולי החשוב מכולם, והוא גם רלוונטי לכל חלק בגינה שלכם. כשאתם מתכננים לשתול דשא, עצים או ערוגת פרחים, בדקו מה יהיה צרכי התחזוקה שלהם. אם אתם נדרשים להשקות את הגינה מדי יום ואין לכם את הזמן (או את הסבלנות) לכך, ייתכן שעדיף לכם לשקול חלופה טובה ופשוטה יותר. לחלופין אתם יכולים גם לתכנן פתרון אחר, כדוגמת מערכת השקיה אוטומטית. באופן דומה רצוי שתפעלו גם כשאתם בוחרים ריהוט גן, שכן חומרי גלם שונים עשויים להיפגע בעקבות חשיפה ממושכת לשמש או דווקא בגלל הגשמים העזים בחורף. אם תצטרכו לשמן וללטש את העץ אולי עדיף שתבחרו ריהוט אחר, מחומר שיהיה לכם קצת יותר קל לתחזק.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר