לפרטים צרו קשר... 03-5583-655
 

משדרגים את חיינו עם עיצוב גינות במרחב הציבורי

ישנה השפעה אדירה לסביבה והנראות בה אנו חיים על איכות ורמת החיים שלנו. כולנו מכירים את הערים המפותחות אשר מושקעים בהן המון מחשבה ויצירתיות על מנת להפוך אותן לאטרקטיביות, מודרניות ומוריקות, לצד ערים אשר בהן התקציב אינו מאפשר תמיד להשקיע בנראות הוויזואלית, והתוצאה בהתאם. במרבית הערים ישנן גינות ציבוריות המשמשות את רווחת התושבים ומעבר לפן הבידורי שהן מעניקות, הרי שמדובר בגינות שתורמות רבות לנראות השכונות והעלאת יוקרתן. לצד השקעה בתשתיות, מרכזי קניות ומתנסים, מושקעים בכל שנה תקציבי ענק להקמת גנים במרחב הציבורי.

 גננים

שלבי עבודה בדרך לגינה המושלמת

חשוב להבין כי הגינות משרתות בסופו של דבר את כלל התושבים המקיפים את הגינות, ועל כן חשוב להתאים אותן אל קהל היעד. ראשית, ננסה להבין מי קהל היעד ומה היא האוכלוסיה אשר גרה סמוך לגינה אשר עתידה לקום. ישנן שכונות אשר מאכלסות משפחות צעירות עם ילדים קטנים, כך שהגינה צריכה להלום את צרכי הילדים וההורים כאחד. מנגד, ישנן שכונות אשר מאכלסות קהל מבוגר כך שהגינה המתוכננת צריכה לקום בהתאם לצרכיהם.

בניית גינות במרחב הציבורי נחשבות כאמנות מתחום מאד מסוים– אומנות סביבתית. ישנם אדריכלים ומעצבים שזהו תחום העיסוק הספציפי שלהם, דבר אשר משקף לנו את חשיבות הגינות ותכנונן. לאחר שהבנו מי הוא קהל היעד שלנו עלינו לתכנן סקיצה ראשונית של הגן בהתאם לדרישות שהתקבלו על ידי הרשות ולנסות להפוך את החזון לצעד ראשון בדרך אל הגינה במרחב העירוני. לאחר הסקיצה הראשונית נעבור לסקיצה נוספת אשר חלים עליה תיקונים, שינויים ושיפורים ונדמה שמכאן אפשר לצאת לדרך ולקשט את המרחב הציבורי בגן חדש שכולו מוריק ומלבלב. תחום עיצוב הגינות הינו בעל מנעד רחב ונדמה שכאן השמיים הם באמת הגבול. נוכל ליצור גן פסטורלי בעל פרחים נדירים, דרך גן שבלבו גן שעשועים וכלה בגן מוריק המתהדר במכשירי כושר ציבוריים.

מעניקים תשומת לב מירבית

מאחר ומדובר בגינות חשוב לקחת בחשבון פרמטרים שונים בעת שמחליטים להקים גינה חדשה. עיצוב חוץ הינו תחום בפני עצמו וחשוב לעבוד עם אדריכלים, מעצבים ואנשי מקצוע אשר תחום ההתמקצעות שלהם הוא עיצוב ספציפי זה. מעצבים שעוסקים בעיצוב חוץ יודעים לתפוס את המרחב לגובה ולנצל את השמיים הפתוחים, לדאוג לרהט את המרחב בחומרים שאינם רגישים לחום וקור קיצוניים וכמובן בידם היכולת לדעת לשלב שתילים, צמחים, ריהוט ואקססוריז שונים המתאימים לכל גן וגן על פי האופי אשר נרצה לייצר.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר