לפרטים צרו קשר... 03-5583-655
 

הכנת הקרקע לגינה מוצלחת

כל גנן מנוסה יודע שכל ניסיון לשתול עץ, שיח או פרחים ללא עבודת הכנה מקדימה הוא מתכון בטוח לעוגמת נפש. אפילו דשא רגיל לא ייקלט היטב בגינה אם לא נדאג להכין קודם לכן את הקרקע. להלן נסביר כיצד תוכלו להכין את הקרקע עבור גינת החלומות שלכם.

להעשיר את הקרקע באמצעות תערובת

הצעד הטוב ביותר להכנת הקרקע לקראת שתילה יהיה להעשיר אותה באמצעות תערובת שנקראת קומפוסט. מהו בעצם חומר זה? למעשה, זו תערובת של מרכיבים שונים שמה שמייחד אותם זה שכולם טבעיים ואורגניים. כאשר מעשירים את הקרקע בחומר מסוג זה, התערובת עוברת תהליך טבעי של פירוק, שנעשה על ידי אורגניזמים זעירים. את הקומפוסט ניתן להכין לבד או לרכוש כשהוא מוכן. מה הוא יכול לכלול? למשל שאריות של מזון (יש להפריד פסולת בלתי מתכלה, כגון אריזות), קליפות, עלים וגזם. אותה תערובת מעשירה את הקרקע, מאפשרת לשורשי הצמחים לקלוט ביתר קלות מים, חמצן וחומרים מזינים.

הוסיפו כבול וגם סיבים

כדי לשפר את קליטתם של צמחים חדשים באדמת הגינה שלכם, תוכלו להשתמש גם בחומר שנקרא כבול. מדובר בחומר בעל חזות שחורה, אך אין ללכת שולל אחר המראה הזה. מדובר למעשה ברקב צמחים שבדרך כלל הצטברו ונדחסו בסמוך למקווי מים עומדים. יש כאלה שממליצים להוסיף אל הכבול סיבים צמחיים, כאשר לשם כך ניתן להשתמש למשל בסיבים של צמח הקוקוס. כך נוצר מצע מעולה שיקלוט היטב את הצמחייה בגינה היקרה שלכם.

השילוב בין סיבים של קוקוס לבין הכבול נחשב לאידיאלי. בצורה כזאת מקלים על הצמחים לקבל את המים שמחלחלים לתוך האדמה. האדמה נותרת מאווררת תמיד ולא דחוסה. יחד עם זאת, זה גם מאפשר להימנע מהצטברות עודפת של לחות בקרקע, שיכולה להביא לריקבון של שורשי הצמחים.

חיפוי מוסיף המון

בשנים האחרונות מרבים לראות חיפויים על כל בית חדש שהולך ונבנה. החיפויים שומרים על החזות ומונעים בלאי. גם לקרקע של הגינה שלכם ניתן ואפילו מומלץ להוסיף חיפוי. כמובן, במקרה זה החיפוי לא יהיה עשוי אריחים או שיש. כאן מדובר בחיפוי מסוג אחר לגמרי. בתור חיפוי יש לפזר שכבה יפה ומסודרת של חומרים טבעיים, בעלי חזות יפה וכאלה שגם לא "חונקים" את הקרקע. מה למשל? אפשר למשל לפזר חיפוי מקליפות עצים או שבבים קטנים. ניתן לפזר עלים נשירים, רגילים או עלי מחט.

ובמה בדיוק באה לידי ביטוי התועלת של אותם החיפויים? בין היתר, ניתן בצורה כזאת למנוע שינויי טמפרטורה קיצוניים של אדמת הגינה. אחרי הכול, מדובר במעין שמיכה טבעית. בנוסף, בצורה כזאת ניתן לשמור על רמת לחות קבועה וכן מקשים על היאחזותם של עשבים שוטים או יבלית. אותם עשבים שוטים עלולים לגרום ממש להרס של צמחי גינה עדינים.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם

יצירת קשר